Wiele systemów atramentów ciągłych zostało opracowanych z myślą o większości drukarek Epson, HP, Canon i innych. Te systemy podawania masowego umożliwiają również użytkownikom korzystanie z niedrogich atramentu posprzedażowego, a także specjalistycznych atramentu do transportu koszulki lub atramentów do druku czarno-białego. Opcje te pozwoliły użytkownikom na produkcję specjalistycznych wydruków za ułamek kosztów zakupu specjalnych wkładów lub stosowania droższych rozwiązań drukowania.

O uzupełnianiu tonera w drukarkach atramentowych

Zbiorniki z tuszem ciągłym mogą być wykonane w różnych wersjach, a większość z nich posiada konstrukcję o stałym poziomie ciśnienia barometrycznego. Systemy atramentów ciągłych na poziomie stałym zapewniają płynny przepływ atramentu do wkładów, w zależności od potrzeb. Zbiornik czołowy jest odpowietrzany do atmosfery, a podciśnieniowe ciśnienie powietrza w zbiorniku tylnym dostarcza tusz do nabojów.

Wiele drukarek klasy konsumenckiej jest zaprojektowanych z ciasno dopasowanymi i czasami całkowicie zakrytymi osłonami nad wagonem druku. Instalacja zestawu doposażeniowego może być trudna lub niemożliwa, ponieważ nie ma miejsca na montaż elastycznych przewodów elastycznych, które muszą się zginać i wyginać w miarę przesuwania się głowicy drukującej w przód i w tył. Zakleszczanie może wystąpić, gdy rurki wpadną do ścieżki głowicy drukującej i zostaną zgniecione pod głowicą drukującą lub między głowicą drukującą a pokrywą. Może być konieczne zmodyfikowanie drukarki poprzez zdemontowanie pokrywy lub wycięcie szczelin w korpusie, aby zapewnić otwarte miejsce na przewody rurowe. Natomiast o tuszach oryginalnych Brother na: atramentowka.com.

tusze do Canon Pixma ts 8050 i wydruki z nichDrukarki atramentowe – za i przeciw

Rozwój sitodruku z płaskimi ekranami od 1963 r. polegał na owinięciu ekranu wokół niego w tubę z tuszem i ściągaczką wewnątrz tubki. Powstały w ten sposób wał obraca się z tą samą prędkością co środnik w maszynie rolowanej. Zaletą jest wysoka wydajność i długie rolki produktu. Jest to jedyny sposób na wykonanie w pełni wzorzystego nadruku/powlekania wysokiej jakości jako procesu ciągłego i jest szeroko stosowany do produkcji tapet teksturowanych.

Niektóre drukarki typu cysterna na nadwoziu, takie jak Epson, stosują składany system mocowania nad zbiornikiem, aby zabezpieczyć go na miejscu w wagonie druku. Zacisk ten blokuje drogę przewodów rurowych z systemu ciągłego przepływu zasilającego zbiorniki, a wózek drukujący może wymagać modyfikacji poprzez usunięcie zacisku, wycięcie otworów w zacisku lub zainstalowanie dodatkowego zacisku otwartego – górnego. Zazwyczaj modyfikacje funkcjonalności produktu, takie jak zainstalowanie systemu ciągłego atramentu posprzedażnego, powodują utratę gwarancji producenta na wady. Niektórzy producenci drukarek wyraźnie stwierdzają, że korzystanie z atramentu zewnętrznego i/lub systemów atramentów ciągłych pochodzących z rynku wtórnego spowoduje utratę gwarancji na produkt.