Corsa C została ujawniona w 1999 r., a wprowadzona na rynek europejski w październiku 2000 r., a w sierpniu 2003 r. pojawiła się platforma facelift. General Motors nazwało nowe podwozie Gamma i miało być używane do wielu innych modeli samochodu na wynajem.

Wersja salonowa oferowana była również w Ameryce Łacińskiej, RPA i na Bliskim Wschodzie. Brazylijska wersja Corsa sprzedawana w tych krajach miała bardziej konserwatywny front end niż jej europejski odpowiednik.

Wynajem auta na wakacje punkt dworzec

Brazylia zaoferowała również wersję pickup ciężarówki Corsa o nazwie Chevrolet Montana (sprzedawany na niektórych rynkach jako Tornado), który, jak również saloon, został wywieziony w całości przewrócony w dół do Republiki Południowej Afryki do montażu lokalnego. GM South Africa sprzedaje hatchback po prostu jako nową Corsa, a wersję pickup jako Corsa Utility.

Od 2007 r. salon Corsa C w Republice Południowej Afryki został przerwany. Corsa hatchback w RPA nie ma takiej samej fasady jak Korsyka Europejska. Zamiast tego, ma ten sam front fasady jak Chevrolet Corsa Ameryki Łacińskiej, być może dlatego, że GM RPA chciała mieć ten sam front fasady jak sedan i pickup. Wymiana z europejskim frontem fasady byłaby kosztownym cięciem i spawaniem dzięki ostrzejszym reflektorom Corsy Łacińskiej.

samochod-zastepczy-z-oc-kierowcy-ubezpieczenie

Ten samochód z wypożyczalni był w 2001 roku Semperit Irish Car of the Year w Irlandii. W Japonii, gdzie samochód był sprzedawany przez Yanase jako Opel Vita, produkcja zakończyła się w kwietniu 2004 r. z powodu słabej sprzedaży.

Wynajem aut dworzec dostępne modele

Corsa C przybyła w roku modelowym 2002 jako pięciodrzwiowy hatchback i została zaimportowana z Europy. Ale w roku modelowym 2003 Corsa sprzedawana w Meksyku zaczęła pochodzić z Brazylii i dodano wersję saloonową. W 2005 r. wersja saloonowa wprowadziła półautomatyczną transmisję zwaną easytronic, ponieważ była oferowana tylko w 5-biegowej manualnej skrzyni biegów. Jednak po roku modelowym 2007, z powodu słabej sprzedaży i wad technicznych, nastąpiła szybka przerwa w przekładni easytronic.

Na rok 2008 Corsa została zmodyfikowana o odświeżoną kratkę, światła i złote logo Chevroleta. Chevrolet Corsa C został przerwany na rynku meksykańskim w czerwcu 2008 r., pozostawiając jedynie starszy i odświeżony Chevy (Corsa B); został zastąpiony przez Chevrolet Aveo, jednak Brazylia utrzymała samochód do 2012 r. (jako że wydanie finałowe Chevrolet Corsa i salon kończący się w 2011 r.), a Argentyna utrzymała samochód do 2010 r., podczas gdy Montana z siedzibą w Corsa kontynuowała w 2010 r.

W 2002 roku, podwozie Corsa zrodziło mini MPV o nazwie Opel Meriva, którego rozwój rozpoczął się pod kierownictwem Opla w Rüsselsheim. Wynajem aut dworzec to rozwiązanie dla podróżujących po całym świecie.

Corsa C została wyprodukowana i sprzedana w Ameryce Południowej. Zakład produkcyjny produkujący ten model samochodu znajduje się w Rosario w Argentynie. Latynoamerykańska Corsa C ma zainspirowane logo firmy Opel Chevrolet z złotym bowtie zamiast chromowanym – nowe logo zostało po raz pierwszy wprowadzone na rynku południowoamerykańskim nowym Chevrolet Vectra.