Rozliczanie Pitu-11 – obowiązek każdego pracownika

Informacje zawarte w PIT-11 stanowią podstawę do rozliczenia podatku podczas składania rocznego rozliczenia w urzędzie skarbowym. Bez tego dokumentu nie jesteśmy w stanie uzupełnić odpowiedniego formularza, ponieważ nie będziemy posiadać danych dotyczących naszych dochodów oraz składek odprowadzanych na podatek dochodowy. Dowiedz się więcej o PIT-11 i sprawdź jak najszybciej złożyć rozliczenie online.

Kiedy otrzymam PIT-11?

Każdy pracodawca zobowiązany jest przekazać podatnikom PIT-11 do końca lutego 2023 roku. W tym terminie musi także dostarczyć wszystkie informacje w formie elektronicznej do urzędu skarbowego.

Forma PIT-11 zależy od podatnika – domyślnie jest to teraz dokument wysyłany elektronicznie, jednak można także uzyskać papierowy druk.

Jakie informacje znajdują się na PIT-11?

Wypełniony formularz PIT-11 zawiera informacje o dochodach uzyskanych w poprzednim roku, pobranych zaliczkach na podatek, zapłaconych składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

Jak rozliczyć PIT-11?

Każdy, kto otrzymał druk PIT-11 od pracodawcy powinien na jego podstawie wypełnić formularz PIT-37 lub PIT-36.

Formularz PIT 36 dotyczy podatników, prowadzących danym roku podatkowym pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną przy zastosowaniu skali podatkowej17% i 32%. Dotyczy to również dochodów uzyskiwanych z najmu i dzierżawy.

Natomiast PIT-37 składać będą w urzędzie wszystkie osoby osiągające wyłącznie przychody uzyskiwane i rozliczane za pośrednictwem płatników. Jest to najpopularniejszy formularz, który dotyczy większości pracowników zatrudnionych na umowy o pracę i zlecenia, podczas których zaliczki na podatek oblicza i pobiera pracodawca lub zleceniodawca.

Rozlicz PIT-11 z aplikacją Pitbot 

Rozliczanie PITu-11 może być szybkie i wygodne – wystarczy skorzystać z aplikacji Pitbot. Jest to nowoczesny program posiadający wszystkie niezbędne funkcje pozwalające na złożenie deklaracji podatkowej całkowicie online. Do tej pory załatwienie formalności z urzędem skarbowym wiązało się z koniecznością zgromadzenia masy dokumentów i wizyty placówce skarbówki – teraz wystarczy Ci jedynie Twój smartfon!

Zapraszamy dp skorzystania z naszego innowacyjnego narzędzia – przekonaj się, że rozliczenie podatkowe jeszcze nigdy nie było tak wygodne i szybkie. Zapewniamy intuicyjny prosty w obsłudze interfejs, zrozumiałe terminy i pełne bezpieczeństwo. Gwarancją poprawnego uzupełnienia deklaracji będzie możliwość konsultacji i z wykwalifikowanym doradcą podatkowym, który zweryfikuje Twoje zeznanie. Aplikacja Pitbot – rozliczenia pit przez internet.