Jakiego pracownika opłaca się zatrudnić?

Osoby niedoświadczone w rekrutacji od razu powiedzą, że opłaca się zatrudniać pracownika doświadczonego, z wieloletnią praktyką w firmach w branży, ale nie do końca jest to prawda. Osoby, które zaprasza się do swojego zespołu, powinny być dostosowane do jego potrzeb i poziomu. Dla wielu przedsiębiorców ważniejsze będzie zatrudnienie młodej osoby obeznanej z nowymi technologiami i otwartą głową.

Rynek pracy jest bardzo dynamiczny i każda branża zmienia się trochę inaczej. Mali przedsiębiorcy będą szukać zupełnie innych przymiotów u pracowników, niż korporacje. Zależnie od obsadzanego stanowiska i wymaganych na nim umiejętności będzie celowało się w inną grupę wiekową, inny poziom wykształcenia oraz inny budżet, który można na nie przeznaczyć. Nie każdej osobie opłaci się zakupić kogoś z ogromnym doświadczeniem i dobrze znanego w branży. Na pewno do tej grupy nie zaliczą się mali przedsiębiorcy, którzy przeważnie potrzebują osoby do pomocy, a nie samodzielnego działania na własną rękę.

Każdy pracownik ma określoną cenę. To oznacza, że przedsiębiorca musi określić swój budżet i do niego dostosować umiejętności i doświadczenie poszukiwanych osób. Jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na pracownika z najwyższej półki, to nie opłaca mu się go kupować, bez względu na to, jaką wartość potencjalnie wprowadzi do firmy. Nigdy nie zatrudniaj kogoś, tylko dlatego, że jest doświadczony. Twojej firmie nie zawsze jest to potrzebne. Znacznie ważniejsze jest przyciągnięcie do siebie pracownika chętnego do pracy i oddanego, szczególnie jeśli możesz samodzielnie zajmować się najważniejszymi pracami.

Jeśli szukasz dla siebie kogoś do prostych prac, zatrudnij u siebie pracownika, który jeszcze się uczy, najlepiej w technikum. Dla Ciebie to gwarancja osoby chętnej do pracy, dla niego możliwość nabycie niezbędnego doświadczenia zawodowego poza szkołą. Im mniej doświadczenia potrzeba na danym stanowisku, tym mocniej wykorzystaj to na własną korzyść. Nie inwestuj w to, co jest od razu najlepszej jakości, skoro możesz samodzielnie popracować nad tym i za niewielkie pieniądze stworzyć dla siebie całkiem przyzwoitego pracownika. To ogromna oszczędność i dawanie szansy, za którą ta osoba będzie Ci wdzięczna.

Sprawdź wyjazdy Niemcy opieka: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/